Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Prośba o polecenie budżetowego radia + mp3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Prośba o polecenie budżetowego radia + mp3

    Zamieszczone przez Asystentka
    Prezes52, oj to bikini a bez nie może być
    w zasadzie bez też może być od biedy :P
    Leon 1.6 16V 105 KM

  • #2
    [O1] Prośba o polecenie budżetowego radia + mp3

    Jak w temacie - czy ktoś poleciłby coś znośnego za ok 2 stówki? Wystarczy możliwość zapisania 5-6 częstotliwości, port USB a jeszcze lepiej 2, aby można było jednocześnie ładować komórkę czy navi). Jakoś dźwięku przyzwoita. Teraz wykańczam stare radio Sony więc nie mam super wymagań co do jakości, zresztą hałas w samochodzie i tak skutecznie kasuje moje audiofilskie zapędy.
    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

    Komentarz


    • #3
      2 porty USB miewały niektóre JVC - jeden na froncie, drugi z tyłu do wyprowadzenia na kabelku, np do schowka
      ja kupiłem do O1 z podobnymi wymaganiami jakiegoś pioneer'a za 199 (1400ub czy jakoś tak), jednakowoż poza tym, ze grał dobrze, to miał bardzo wkurzający feature/bug - wciśnięcie głównego pokrętła zamiast "mute" wywoływało menu - np. próbujesz ściszyć radio i niechcący na wyboju sięgając do pokrętła je wciskasz, kręcisz i tu lipa - zamiast ciszy przemieszczasz się po jakichś czeluściach menu. także zalecam lekturę instrukcji obsługi przed zakupem, czy aby nie ma żadnych niespodzianek tego typu.
      poza tym jakość łapania stacji radiowych w ww. modelu było co najwyżej przeciętne oraz podświetlenie zdecydowanie za mocne w nocy, także pioneera za 200 pln polecał nie będę

      Komentarz


      • #4
        thx.
        i z innej beczki: da się do radiowego portu USB dołączyć rozdzielacz i mieć w ten sposób możliwość jak wyżej?
        Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

        Komentarz


        • #5
          A nie lepiej kupić za 10zł rozdzielacz do zapalniczki z wyjściami USB, a nie kombinować z zasilaniem z radia?

          Komentarz


          • #6
            Waśka, jeśli budżetowy to może coś takiego?

            Biedronka.pl

            Jeszcze wczoraj je widziałem w Biedrze... Albo któryś z tańszych Pioneerów.... Ja mam 1400 UB od 3 lat i super działa... teraz mają z budżetowych 1600UB i 1700UB.

            [ Dodano: Nie 12 Kwi, 15 13:47 ]
            czernobyl, faktycznie menu 1400UB nie jest specjalnie przyjazne, ale do ogarnięcia... Po kilku dniach od zakupu miałem już obcyk

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez paulob1
              czernobyl, faktycznie menu 1400UB nie jest specjalnie przyjazne, ale do ogarnięcia... Po kilku dniach od zakupu miałem już obcyk
              tzn. sama logika wewnątrz menu - OK, do zrozumienia (poza tym, że jest inne menu wywoływane tylko gdy radio jest wyłączone, a inne w trakcie jego działania - np. tylko z poziomu jednego z nich da się zmienić godzinę), ale za podłożenie funkcji menu pod główne pokrętło to bym strzelał :evil:
              aha, 1400ub wyświetlało czas tylko w trybie 12H - mała pierdoła, ale też wkurzała

              z rozdzielaczem usb podpiętym na froncie może być różnie, np. wyjście USB z przodu w danym radyjku daje max 500mA, podpinasz jednocześnie telefon do ładowania i pendrive. Standardowo urządzenia po wykryciu, że są podłączone do komputera ssą właśnie 500mA, więc jest szansa, że a) nie będzie działać odtwarzanie muzyki b) urządzenie się nie będzie ładowało, bo elektronika wykryje niestabilne napięcie c) a+b naraz; ponadto navi, aby prądu nie ubywało potrzebuje ok. 1000mA lub więcej, jeśli ekran powyżej 4,5"

              w kwestii oddzielnych ładowarek na USB polecam tylko i wyłącznie oryginały typu jabra, motorola, samsung itp. - po pierwsze na pewno dadzą odpowiednią ilość prądu, po drugie nie będą siać po instalacji radiowej i CB. Nawet jeśli mają kosztować 2x więcej i niż byleco z allegro/marketu

              Komentarz


              • #8
                czernobyl, +10
                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez czernobyl
                  polecam tylko i wyłącznie oryginały typu jabra, motorola, samsung itp. ... nie będą siać po instalacji radiowej i CB
                  Tutaj możesz się nieco rozczarować. Niektóre egzemplarze 'sieją' i to nie z powodu, że są złe, wadliwe itp. tylko z powodu, że spełniają normy.
                  czasami dłubię w CB radiach

                  Komentarz


                  • #10
                    czyli jeśli chodzi o radioodtwarzacze to w tym przedziale cenowym nie ma specjalnych różnic i zwracać uwagę głównie na ergonomię?

                    w 1600UB i 1700UB jest tak samo połączone pokretło z menu głównym? bo ten z Biedry widzę także w Sklepie Dla Idiotów i wg komentarzy z Testujemy produkty z Biedronki: Radio Samochodowe Blaupunkt Tokyo 110 z Biedronki są z nim problemy
                    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                    Komentarz


                    • #11
                      Waśka, instrukcje do Pionnerów masz tutaj:

                      Pioneer

                      Kiedyś sprawdzałem w sklepie menu 1600UB i ma prawie identyczne jak moje 1400 UB, więc wychodzi na to, że zmienili tylko wygląd panelu...
                      Klikając w główne pokrętło masz do wyboru regulację tonów, loudness, regulacja lewy-prawy, przód-tył,potem jakieś ustawienia typu dimmer ściemnienie podświetlenia... noi im głębiej tym więcej w chaszcze się pakujesz
                      Ogólnie polecam.... ale lepiej sam poćwicz na jakimś zamontowanym w sklepie, czy Ci menu odpowiada.... bo jak to mówią..... jednemu się podoba G..... a drugiemu mucha co po nim łazi... :lol:

                      [ Dodano: Pon 13 Kwi, 15 11:49 ]
                      Ja kupowałem u nich:

                      Audiopioneer.pl Profesjonalny sklep ze sprzętem AUDIO-VIDEO, RTV oraz AGD. Tylko najlepsze marki SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

                      Komentarz


                      • #12
                        w końcu kupiłem najtańsze - Audiomedia AMR 215R. stówka w Saturnie. problemów jakie opisujecie w Pioneerze - brak. ergonomiczny sprzęt z intuicyjną obsługą. jakość dźwięku na kuraka i popularnej jakości mp3 wystarczy, a mi i tak słoń na ucho nadepnął i usiadł :twisted: muszę o to zapytac jakiegoś audiofila.
                        jest jeszcze niższy model Audiomedia w tej samej cenie, różniący się głównie tym że ma gniazdo SD na panelu przednim, a nie pod nim, no i ma złącze ISO.
                        mój nie ma (sprzedawca w Saturnie w Arkadii, gdy go to zapytałem, zręcznie zmienił temat i mnie zagadał) i musiałem się pobawić kabelkami :twisted: żeby wszystko działało. przy okazji okazało się, że do kabli zasilania są podpięte chałupniczo jeszcze jakieś dwa, których tam na oko nie powinno być. Wolałem je zostawić podpięte jak były i wszystko hula
                        Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                        Komentarz


                        • #13
                          Waśka, daj jakieś foto tego wynalazku :wink:
                          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            grafika z google wystarczy? jeśli to wiesz gdzie jej szukać

                            (

                            póki co nie mogę się dogrzebać do ustawień włączania funkcji RDS

                            [ Dodano: Pon 29 Cze, 15 11:35 ]
                            mój egz musi być wadliwy. skonsultowałem to z dealerem i RDS jest dostępny bez żadnych dodatkowych ustawień

                            [ Dodano: Pon 29 Cze, 15 19:31 ]
                            tak, że ostatecznie:
                            - oddałem ten paździerz do Saturna, uwzględnili bez gadania wadę braku RDS i dali kwit na zwrot gotówki
                            - od razu poszedłem kupić nowe, tym razem padło na Blaupunkt Tokyo 110
                            - pogadałem z kimś w sklepie i się okazało że te Audiomedia kupuje się tylko tuz przed sprzedażą samochodu
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz


                            • #15
                              To na gołe oko nie ma rdsa...
                              Jakieś takie strasznie.... brak słów :diabelski_usmiech
                              O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                              Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                              Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X